Büyü Çeşitleri

Büyü Çeşitleri

Günümüzde büyü çeşitleri farklılık göstermektedir. Başlıca ayrılır iyi büyüler ve kötü büyüler olarak ikiye ayrılır. Bu başlık altında da bir sürü büyü çeşidi vardır. 3 çeşit büyü vardır. Ak büyü, kara büyü ve kırmızı büyü olmak üzere.

Ak büyü 

Bu büyü iyilik için yapılan büyülerdir. Diğer tüm büyü çeşitlerinden farklı olarak bu büyüyü yapan hocalarda iyi niyetli, temiz kalpli ve dua adamları olmaları gerekmektedir. Yapılan kötü veya kara bir büyüyü bozmak içinde kullanılır. İyi büyü olarak geçen ak büyüde kullanılan malzemelerde diğer büyülerden farklı olarak adında geçtiği gibide maddeler kullanılır. Soğuk ve kötü malzemeler kullanılmaz. Giden birinin tez vakitte dönmesi için, eşine ve çocuklarına kötü davranan bir adama evine bağlanması için tekrardan uygulanabilir, işleri kötü giden birinin bahtının açılması için işlerinin yoluna girmesi için uygulanabilir. Mahkemede işi olan birinin davayı kazanması için yapılabilir. Bu büyüde maddeden malzemeler kullanılır, ateş, altın, inci, gümüş, cıva, kurşun, elma, fasulye, kuşkonmaz, portakal, incir, sarımsak, süt, tuz, sirke, zeytinyağı, yumurta ak büyü çeşidinde kullanılır.

Kara büyü

İsminden de anlaşıldığı üzere kötü ve karanlık büyüleri kapsar. Bir insana fiilen ve ruhen zarar vermek için yapılır. Ayırma, bağlama, ölüm, bahtsızlık gibi kötü şeyler için yapılır. Büyü yapılan kişi kendine ve çevresine zarar verir hatta intihar ve cinayetler sonuçlanabilir. Kara büyüyü genelde hocalar ve medyumlar yaparlar. Bu büyü çeşidi kolay kolay bozulamaz. Bozulsa da tekrar edilebilen bir büyüdür.

Kırmızı Büyü

Kara büyünün bir benzeridir. Genelde ayinlerde uygulanır. Kötü niyetli büyü çeşitlerini kapsar. Soğuk hayvan ve yapılan kişinin vücut parçalarından malzemeleri kullanılır kara büyüde olduğu gibi, domuz yağı, mezar toprağı, tırnak, saç vb. Haiti’de meşhurdur. En çok kullanırlar kırmızı büyü çeşidi Voodoo dur.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir